Prowadzenie handlu w internecie jest bardzo proste, jeżeli skorzysta się z możliwości, jakie daje współpraca z portalami aukcyjnymi. W Polsce mamy ich dostępnych kilka. Trzy największe to Allegro, Aukcjusz i Świstak. Różnią się między sobą głównie popularnością, liczbą aktywnych użytkowników, regulaminem, zasięgiem. Niektóre portale są bardzo niszowe i specjalistyczne, na przykład nakierowane na sprzedaż przedmiotów unikatowych i kolekcjonerskich. Różny jest też zakres pomocy użytkownikom i dostarczane narzędzia ułatwiające prowadzenie sprzedaży. Największą zaletą prowadzenia swojej sprzedaży internetowej w powiązaniu z serwisami aukcyjnymi jest dostęp do ogromnej ilości kupujących tych portali, aktywnych użytkowników. Można rozpocząć sprzedaż nie posiadając w ogóle lub mając tylko wstępną wiedzę związaną z internetem.

Portal aukcyjny dostarcza gotowe oprogramowanie, miejsce na serwerze, dba o przyciągnięcie klientów. Bez wiedzy, wysiłku i zainwestowania znacznych środków w pozycjonowanie i reklamę nie bylibyśmy w stanie zainteresować takiej ilości potencjalnych klientów ofertą naszego e-sklepu. Serwisy aukcyjne dodatkowo zwiększają naszą wiarygodność w oczach kupujących, dostarczając przejrzysty, mało podatny na zafałszowania system komentarzy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. czy kupując na allegro mozzna ubiegac sie o zwrot pieneidzy które sie zapłaciło jezeli nie otrzyma sie kupionego produktu?

  2. Ja robie czesto zakupy na alegro. Fajan psrawa mozna kupic rózne rzeczy o okazyjnych cenach i wyszukac jakies perełki.

  3. ja bez allegro nie wyobrazam sobie zycia;p kupuje czesto no i sama sprzedaje rzeczy które sa za małe, za duze lub po prostu juz mi sie znudziły. mozna zarobic na tym kilka gorszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *