Zakupy grupowe stają się coraz popularniejsze na świecie, również w Polsce. Pomysł zakupów grupowych zapoczątkował Grupon. Teraz na rynku istnieje sporo serwisów, które mają w swojej ofercie zakupy grupowe. Kupowanie w ten sposób pozwala zaoszczędzić. Serwisy grupowe oferują kilkadziesiąt procent obniżki na dany produkt, czy usługę. Czasami można znaleźć nawet obniżkę o 70%.  Procedura skorzystania z oferty zakupów grupowych nie jest zbyt skomplikowana. Wystarczy kliknąć ikonkę „ kupuje”, „kup teraz” itp. Następnie należy zapłacić. Serwisy dopuszczają rożne formy płatności. Po zapłaceniu użytkownik otrzymuje na adres e-mail lub na swoje konto w serwisie voucher, który należy wydrukować.

To tym voucherem użytkownik płaci za dany produkt, czy usługę. Serwisy zakupów grupowych są również atrakcyjną ofertą dla sklepów i innych usługodawców. Umieszczenie swojej oferty na tego typu serwisach jest doskonałą promocją. Niestety nie wszystkie osoby, które oferują swoje usługi, czy produkty są uczciwe.

Zdarza się, że ktoś chce zarobić na naiwności kupujących. Co zrobić, żeby nie dać się nabrać? Po pierwsze warto, jeżeli kupujemy jakiś produkt sprawdzić jego cenę w innych sklepach. Czy faktycznie oferowana rzecz jest po okazyjnej cenie. Po drugie zwłaszcza w przypadku jakiś usług sprawdzić opnie o danym usługodawcy, jego cennik oraz cenniki jego konkurencji.

Warto również dokładnie przeczytać ofertę, czy nie ma jakiś dodatkowych warunków i opłat, jaki jest termin realizacji usługi itp. Zakupy grupowe są okazją dla kupujących na kupienie czegoś po promocyjnych cenach, ale lepiej jest się dobrze przyglądnąć danej ofercie, wtedy mamy pewność, że faktycznie płacimy mniej. Jest spora liczba użytkowników, która regularnie korzysta z tego typu serwisów i sporo do tej pory zaoszczędzili.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]