walutomat.pl – opinie

0

Ostatnio zainteresowałem się stroną walutomat.pl i trochę poczytałem o tym nawet opinii. Ja będę potrzebowal wymieniac miesięcznie ponad 200 tysiecy złotych, co według mnie jest niemałą kasa i trochę się obawiam czy tam nie szukują czasem. Jak to jest naprawdę, bo opinie sa faktycznie niezłe?

4 odpowiedzi

1
zaakceptowano

no nawet dobre – oplaca sie

0

Generalnie jest całkiem nieźle na tym walutomacie. Właśnie według mnie to się szczególnie opłaca wtedy jak się wymienia większa kase. Wtedy te niewelkie roznice w kursach dają spory zysk w porównaniu z kantorami. Ja tez wymieniam dużo kasy w walutomacie i w sumie na razie jestem zadowolony. Szkoda ze trzeba się rejestrować na stronie bo wtedy skarbówka może się doczepić niestety.

0

Jak planujesz wymieniac więcej niż 200 tysiecy miesięcznie na walutomacie to załapiesz się chyba do pierwszej grupy rabatowej. Oni mają rabaty dla tych co dużo wymieniają się miesięcznie i tweedy nizsza prowizja jest. Nie wiem ile jest na każdym progu, ale na stronie masz to napisane. Ogólnie opłaca się, mnie to w ogole bo do tej pory w bankach wymieniałem, a tam kurs są dość wysokie.

0

0.15% będzie prowizji w twoim przypadku, a nie 0.2 co jest w standardzie. Mnie się tam nie podoba tylko to, że nie mogę sam szukac ludzi do wymiany. Robi to za mnie ten ich system, ale tak generalnie to faktycznie strona jest w miare niezła, zazwyczaj oplaca się bardziej niż w kantorach. To jednak tak naprawdę zależy tez trochę od tego jakie kursy maja kantory w twojej okolicy. W moim przypadku wychodzi się na tym niezle, bo u mnie jeden kantor tylko to sobie ustala kursy jakie chce…